Podręcznik komunikacji Haier Htaf15

Podręcznik komunikacji Haier HTAF15 to kompleksowe narzędzie, które zapewnia właścicielom urządzeń Haier możliwość zarządzania ich urządzeniami zdalnie. Podręcznik zawiera szczegółowe instrukcje, jak podłączyć urządzenie do sieci Wi-Fi, jak używać aplikacji Haier Smart Home oraz jak wykonywać czynności związane z bezpieczeństwem. Urządzenie może być używane do sterowania innymi urządzeniami Haier, jak lodówkami, pralkami czy czajnikami elektrycznymi. Aplikacja Haier Smart Home może być również używana do zarządzania urządzeniami za pośrednictwem telefonu komórkowego. Podręcznik komunikacji Haier HTAF15 ułatwia użytkownikom konfigurowanie i zarządzanie urządzeniami Haier.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik komunikacji Haier Htaf15

Umiejętne komunikowanie się dziś w dobie globalizacji staje się szczególnie istotne, gdyż coraz częściej komunikujemy się z przedstawicielami innych kultur. Bardzo często jednak w tej komunikacji ponosimy porażkę. Skuteczna komunikacja nie jest możliwa bez otwarcia się na odmienność drugiego człowieka, bez gotowości dostosowania swojego zachowania, tak aby współpracować z nim oraz bez wyrozumiałości dla nieprzystosowanych do realiów naszej kultury obcokrajowców. Nasze sygnały są błędnie odczytywane przez osoby, które nie znają naszej kultury i nie rozumieją kontekstu wypowiedzi. Bariery towarzyszące komunikacji międzykulturowej mają swoje źródło w kulturze jednostek i grup uczestniczących w tym procesie oraz w różnicach dzielących owe kultury. Im więcej wspólnych cech posiadają kultury osób komunikujących się, tym z większą swobodą przebiega sam proces komunikowania się i pojawiają się zakłócenia mniej istotne dla komunikacji. Wpływ niewątpliwie wywierają określone kompetencje lub częściej ich brak i konteksty.

Podstawowe błędy w komunikacji międzykulturowej:

 1. Zakładanie podobieństw. Komunikując się z innymi, zakładamy, iż są oni podobni do nas, że rozumieją konkretne sytuacje podobnie do nas, mają podobne oczekiwania i podobne kwestie uznają za pozytywne bądź negatywne [1].
 2. Etnocentryzm. Etnocentryzm jest sposobem patrzenia na świat przez pryzmat własnej kultury. Wszystko jest analizowane w perspektywie tego, co jest nam znane z naszej kultury i w odniesieniu do niej. To zjawisko blokuje proces komunikacyjny na samym jego wstępie. Podejście zakładające relatywizm kulturowy w znaczny sposób może ułatwić proces skutecznej komunikacji międzykulturowej [2].
 3. Uprzedzenia i stereotypy. Najczęstszym błędem jest nadmierne ufanie stereotypom. Przekonania, jakie posiadamy na temat innych, oparte na naszej wcześniej sformułowanej opinii, nie zawsze odzwierciedlają prawdę i stanowią główną przeszkodę w komunikacji. Składają się z fragmentów informacji, które przechowujemy i wykorzystujemy, aby nadać sens temu, co dzieje się wokół nas. Stereotypy etniczne są utrwalonymi, uproszczonymi i uogólnionymi przekonaniami dotyczącymi typowych cech przedstawicieli danej grupy narodowościowej czy etnicznej [3].
 4. Błędne odczytanie sygnałów niewerbalnych. Ponieważ gesty i mimika różnią się w zależności od kultury i nie są uniwersalne, ludzie mogą je błędnie interpretować.
 5. Nieznajomość języka i różnice językowe. Osoby, które nie mają tych samych kompetencji kulturowych i nie mówią w tym samym języku, mogą mieć poważne trudności w komunikowaniu się. Nawet w tym samym języku różne konteksty mogą powodować nieporozumienia między ludźmi. Przy komunikacji osób pochodzących z różnych kultur wybór języka komunikacji ma istotne znaczenie i jest często związany ze stosunkiem dominacji. W sytuacji, gdy dla jednej ze stron język komunikacji jest językiem ojczystym, druga strona, prezentująca niższą kompetencję językową, może ulegać przemocy symbolicznej. Posługiwanie się trzecim językiem, obcym dla obu komunikujących się stron, może być zwrotem w stronę budowania trzeciej kultury, a tym samym niwelowaniem bariery komunikacji (np. komunikacja w obrębie jednej firmy, gdzie pracownikami są ludzie mówiący różnymi językami).
 6. Skłonność do oceny. Skłonność do oceny może znacząco wpłynąć na proces komunikacji międzykulturowej. Najczęściej popełnianymi błędami w wartościowaniu innych kultur jest normatywny szowinizm, arkadyzm i sceptycyzm. Pierwszy przypadek to uznanie własnej kultury za najlepszą, a im bardziej oceniana kultura różni się od kultury oceniającego, tym jest gorzej oceniana. Arkadyzm jest przeciwstawny normatywnemu szowinizmowi, jest on budowaniem wyobrażenia innego jako nieskażonego niedoskonałościami własnej kultury, jest to idealizacja obcego i bezkrytycznego oceniania jako Arkadii. W sytuacji, kiedy trzeba dokonać oceny obcej kultury, często pojawia się także sceptycyzm. Błąd ten popełniany jest wtedy, gdy następuje koncentracja na opisie napotykanych zjawisk, bez jednoznacznego stanowiska wobec nich, rezygnacja z własnej oceny i przyjęcie zastanego zjawiska bez zastrzeżeń [4].
 7. Niepewność. Sposoby radzenia sobie z niepewnością zależą od kultury, z której się wywodzimy, zatem osoba pochodząca z obcej nam kultury może stanowić dodatkowe źródło niepokoju [5].


Przełamywanie barier
Aby komunikacja międzykulturowa była skuteczna, powstałe bariery należy próbować przełamać. Jest to jedynie możliwe, jeśli uczestnicy procesu komunikacyjnego włożą wysiłek w to, aby doprowadzić do sukcesu komunikacyjnego. Podstawowymi kwestiami, które należy wziąć w tej kwestii pod uwagę, są:

 1. Przełamywanie stereotypów. Założenia, które wszyscy posiadamy są naszymi subiektywnymi przekonaniami niż obiektywną prawdą. Aby nasza komunikacja z osobami pochodzącymi z innych kultur była efektywna musimy je po prostu odrzucić.
 2. Empatia. Próba wczucia się w sytuację interlokutora, zrozumienie miejsca w którym on się znajduje ułatwia docenienie i zrozumienie jego punkt widzenia. #Zaangażowanie . Zaangażowanie innych w zadania lub decyzje buduje silne relacje, ponieważ obejmuje różne punkty widzenia, co znacząco wpływa na komunikację społeczną, zwłaszcza w tym obszarze kontaktu między przedstawicielami różnych kultur.
 3. Odrzucenie mentalności stadnej. Mentalność stadna odnosi się do zamkniętego i jednowymiarowego podejścia. Komunikacja międzykulturowa może istnieć tylko wtedy, gdy jesteśmy zachęcani do dzielenia się pomysłami i doświadczeniami.
 4. Unikanie zachowań agresywnych. Atakując kogoś personalnie, atakujemy jego kulturę, a tym samym jego godność. Geoffrey Leech [6] proponuje zastosowanie reguły skromności i wskazuje, iż nie należy w sposób otwarty manifestować swojej przewagi nad rozmówcą.
 5. Wiedza na temat innych kultur.

Należy postępować z szacunkiem i znać zasady zachowania stosowane w innych kulturach. Kompetencja międzykulturowa obejmuje zarówno wiedzę, którą zdobywamy wraz z doświadczeniem, w toku nauki, która pozwala zrozumieć zachowania komunikacyjne osób należących do danej kultury, jak i umiejętności, czyli zdolność do zachowania się tak, jak zachowują się ludzie należący do tej konkretnej kultury [7] (zob. Kompetencje międzykulturowe).

Zadanie 1:

Treść zadania:

Do każdego z wymienionych błędów spróbuj znaleźć przykłady zachowań, których byłeś/byłaś świadkiem.

Zadanie 2:

Treść zadania:

Zastanów się nad własną wiedzą na temat kultur. Która z kultur jest ci najlepiej znana? Co o niej wiesz?

Bibliografia

1. Ociepka, B. : Komunikowanie międzynarodowe, Astrum, Wrocław 2002.
2. Matsumoto, D., Juang, L. : Psychologia międzykulturowa, Gdańskie Wydawinctwo Psychologiczne, Gdańsk 2007.
3. Bokszański, Z. : Stereotypy a kultura, Wydawnictwo FUNNA, Wrocław 2001.
4. Nussbaum, M. C. : W trosce o człowieczeństwo. Klasyczna obrona reformy kształcenia ogólnego, Wydawnictwo Naukowe Dolnośląskiej Szkoły Wyższej, Wrocław 2008.
5. Mikułowski Pomorski, J. : Komunikacja międzykulturowa. Wprowadzenie, Wydawnictwo Akademii Ekonomicznej, Kraków 1999.
6. Leech, G. : Principles of Pragmatics, Longman, London 1987.
7. Borden, G. A. : Orientacja kulturowa. Teoria służąca rozumieniu i badaniom komunikacji międzykulturowej. [W:] Kapciak, A., Korporowicz, L., Tyszka, A. (Red. ), Komunikacja międzykulturowa. Zderzenia i spotkania, Instytut Kultury, Warszawa 1996.

Strona informacyjna

 1. Strona główna
 2. Urządzenia do zabudowy

5-gwiazkowe dania z Twojej kuchni!

 • INTELIGENTNA KUCHNIAINTELIGENTNA KUCHNIA
 • PIEKARNIKIPIEKARNIKI
 • PŁYTY KUCHENNEPŁYTY KUCHENNE
 • OKAPYOKAPY
 • CHŁODZIARKO-ZAMRAŻARKICHŁODZIARKO-ZAMRAŻARKI
 • ZMYWARKIZMYWARKI
 • MIKROFALOWEMIKROFALOWE

Innowacyjne urządzenia AGD do zabudowy

Aby odpowiedzieć na potrzeby najbardziej wymagających Klientów, zaprojektowaliśmy urządzenia do zabudowy kuchennej, które idealnie wpasowują się we współczesne trendy, a jednocześnie mają element ponadczasowości. Niczym wykwintne danie szefa kuchni – cechują je wysokiej jakości produkty, nowatorskie rozwiązania i wysmakowane detale.

Odkryj całą gamę produktów do zabudowy i poczuj się jak prawdziwy szef kuchni

Wykorzystanie najnowszych technologii opartych na sztucznej inteligencji gwarantuje unikalne przeżycia kulinarne niczym w 5-gwiazdkowej restauracji. Gotowy, aby przyrządzić małe dzieło sztuki we własnej kuchni?

Gotuj jak szef kuchni z technologiami Cook With Me

Panel dotykowy z książką kucharską, aplikacja do zdalnego sterowania, czy zaawansowane systemy samooczyszczenia – to tylko przykłady praktycznych rozwiązań, które ułatwią Ci gotowanie i skrócą czas spędzony w kuchni.

Książka kucharska

Wybierz jeden z ponad 350 przepisów najlepszych szefów kuchni, przygotuj składniki i przejdź przez proces gotowania krok po kroku.

Termosonda

Kontroluj temperaturę podczas pieczenia korzystając z termosondy, która wskazuje poziom nagrzania potraw i komunikuje się z piekarnikiem.

Funkcja pary

Przyrządzaj zdrowsze potrawy, dzięki funkcji pary. Piekarnik sam dozuje jej ilość, aby potrawa była przyjemnie miękka w środku i chrupiąca na zewnątrz.

Piekarniki

14 Produkty

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Typ piekarnika

Pobór energii

Zintegrowany system czyszczenia

Kolor obudowy

Klasa efektywności energetycznej - komora 1

Typ piekarnika

Wielopoziomowy

Zintegrowany system czyszczenia

Hydrolityczny + katalityczny

Klasa efektywności energetycznej - komora 1

A+

Typ piekarnika

Wielopoziomowy

Zintegrowany system czyszczenia

Pyroliza

Klasa efektywności energetycznej - komora 1

A+

Typ piekarnika

Wielopoziomowy

Zintegrowany system czyszczenia

Hydrolityczny + katalityczny

Klasa efektywności energetycznej - komora 1

A+

Technologie znane i cenione przez profesjonalnych szefów kuchni

Płyty indukcyjne Haier posiadają nowoczesne funkcje (m. in. tryb przyspieszonego gotowania i inteligentne rozpoznawanie obecności naczyń), a ich minimalistyczny design doskonale współgra z solidnym wykonaniem z hartowanego szkła.

Vary Cook

Dobór idealnej temperatury gotowania jest niezwykle prosty i intuicyjny. Aby ustawić wyższy lub niższy poziom grzania – wystarczy przesunąć garnek.

Utrzymanie ciepła

Zachowaj optymalną temperaturę dzięki inteligentnej kontroli ciepła. Ta funkcja uchroni Cię przed przypaleniem gotujących się potraw.

Pole łączone Bridge

Wyjątkowo duży obszar pola grzewczego pozwala na wygodne gotowanie w większych naczyniach lub w takich o niestandardowych kształtach.

Gotuj po mistrzowsku! Szybciej, smaczniej, bezpieczniej

Płyty gazowe Haier charakteryzują się solidnym wykonaniem i nowoczesnym designem. Stylowe pokrętła i ciemne szkło dopełniają ich wyrafinowany wygląd. Używając ich poczujesz się jak prawdziwy szef kuchni!

Szeroki rozstaw palników

Duża przestrzeń grzewcza i szeroki rozstaw palników to ogromna wygoda. Możesz bez problemu przygotować danie jednogarnkowe lub całą ucztę.

Precyzyjny dobór mocy

System Preci Flame pozwala na wybór spośród aż 9 poziomów mocy, aby ułatwić precyzyjne ustawienie temperatury gotowania.

Żeliwne ruszty

Mocna konstrukcja to gwarancja bezpiecznego gotowania i trwałości na lata. Żeliwne ruszty bez problemu utrzymają nawet najcięższe naczynia.

Płyty kuchenne

11 Produkty

Płyty kuchenne

11 Produkty

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Rodzaj płyty grzewczej

Całkowita liczba pozycji w tym samym czasie

Rodzaj powierzchni

Rodzaj rusztów

Wymiar wnęki do instalacji (mm)

Szerokość produktu (mm)

Rodzaj płyty grzewczej

Indukcja

Całkowita liczba pozycji w tym samym czasie

6

Rodzaj powierzchni

Vetroceramic

Wymiar wnęki do instalacji (mm)

760 x 480 x 52

Szerokość produktu (mm)

800

Rodzaj płyty grzewczej

Indukcja

Całkowita liczba pozycji w tym samym czasie

-

Rodzaj powierzchni

Vetroceramic

Wymiar wnęki do instalacji (mm)

560 x 490 x 56

Szerokość produktu (mm)

590

Rodzaj płyty grzewczej

Indukcja

Całkowita liczba pozycji w tym samym czasie

4

Rodzaj powierzchni

Vetroceramic

Wymiar wnęki do instalacji (mm)

560x490x52

Szerokość produktu (mm)

590

Zachwyć się nowoczesną technologią w najpiękniejszej formie

Ciche, a jednocześnie bardzo wydajne okapy oczyszczą powietrze w kuchni otwartej na salon o wielkości 55 m2 w zaledwie 10 minut. Skoncentruj się na przyjemności przygotowywania potraw, bez zapachu smażenia i rozpraszającego dźwięku.

Cicha praca

Maksymalne rezultaty przy minimalnej energii. Gotuj w ciszy i spokoju dzięki bezgłośnemu silnikowi okapu (poziom hałasu 62 dB).

Akcesoria Premium

Wśród nich znajdziesz m. filtry węglowe, zawór zwrotny i deflektor powietrza. Wszystko po to, by Twoja kuchnia pachniała świeżością.

Funkcja Boost

Wybierz jeden z 4 dostępnych trybów neutralizacji zapachów. Funkcja Boost to najszybsze oczyszczanie, które filtruje powietrze z prędkością nawet 789 M3/h.

Okapy

8 Produkty

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Zachowaj świeże produkty i chrupiące warzywa na dłużej

Chłodziarko-zamrażarki Haier są w pełni napędzane przez sztuczną inteligencję i energooszczędne (klasa F). Ciesz się wysoką jakością wykonania i aż 15-letnią gwarancją na kompresor inwerterowy.

Rozprowadzanie powietrza

Funkcja Fresher Techs zapobiega wysychaniu i zamarzaniu produktów, dzięki czemu zachowuje do 99% ich smaku i soczystości.

Technologia MyZone

Zaawansowana technologicznie szuflada MyZone pozwala dostosować temperaturę od -3°C do 3°C w zależności od rodzaju przechowywanej żywności.

Trwałość na lata

Dokładamy wszelkich starań, by nasz sprzęt służył Ci przez lata i oferujemy aż 15 lat gwarancji na kompresor inwerterowy – serce lodówki.

Lodówki

1 Produkt

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Łączność bezprzewodowa

Panel sterowania

Kolor urządzenia

Klasa efektywności energetycznej

Poziom emisji dźwięku dB(A)

Całkowita pojemność (l)

Całkowite wymiary (wysokość) (NEL 2020)

Całkowite wymiary (szerokość) (NEL 2020)

Łączność bezprzewodowa

Brak

Panel sterowania

Electronic

Klasa efektywności energetycznej

F

Poziom emisji dźwięku dB(A)

41

Całkowita pojemność (l)

241

Całkowite wymiary (wysokość) (NEL 2020)

1769

Całkowite wymiary (szerokość) (NEL 2020)

540

Usuwają do 100% bakterii, dzięki filtrowi ABT

Zmywarki zachowują minimalistyczny design, są energooszczędne oraz posiadają ponad 30 programów zmywania. Nie wiesz, który z nich będzie odpowiedni? Spokojnie, sztuczna inteligencja sama podpowie Ci idealne ustawienia.

Filtr antybakteryjny (ABT®)

Filtr ABT® po 24 godzinach redukuje poziom bakterii o prawie 100%, co zapewnia zawsze czyste i higieniczne wnętrze Twojej zmywarki.

Inteligentny dobór parametrów

Automatyczne dobieranie temperatury i programu do poziomu zabrudzenia i ilości naczyń, co ogranicza zużycia wody i energii.

Klasa energetyczna B

Wydajny silnik inwerterowy zapewnia najwyższy poziom oszczędności energii na rynku zmywarek. Niższe zużycie prądu to realne oszczędności.

Zmywarki do naczyń

4 Produkty

Zmywarki do naczyń

4 Produkty

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Zabudowa / wolnostojące

Ilość kompletów naczyń

Uchwyty Maxi Plates

Łączność bezprzewodowa

Ilość programów

Klasa efektywności energetycznej

Wysokość z blatem (mm)

Szerokość produktu (mm)

Zabudowa / wolnostojące

Do zabudowy

Łączność bezprzewodowa

Zaawansowane zdalne sterowanie i zawartość (Wi-Fi + Bluetooth Low Energy)

Klasa efektywności energetycznej

B

Szerokość produktu (mm)

598

Zabudowa / wolnostojące

Do zabudowy

Łączność bezprzewodowa

Zaawansowane zdalne sterowanie i zawartość (Wi-Fi + Bluetooth Low Energy)

Klasa efektywności energetycznej

B

Szerokość produktu (mm)

598

Zabudowa / wolnostojące

Do zabudowy

Łączność bezprzewodowa

Zaawansowane zdalne sterowanie i zawartość (Wi-Fi + Bluetooth Low Energy)

Klasa efektywności energetycznej

B

Szerokość produktu (mm)

598

Kuchenki mikrofalowe z funkcją piekarnika

Gotuj szybko i wygodnie!

Poznaj ogromną moc ukrytą w surowej, minimalistycznej formie. Odtwarzaj najlepsze przepisy perfekcyjnie i błyskawicznie w kuchence mikrofalowej z funkcją piekarnika.

Ekran dotykowy

Intuicyjny wyświetlacz pozwala na łatwe poruszanie się po opcjach gotowania i programach. Możesz też szybko wrócić do ustawień ulubionych przepisów.

Inteligentne rozmrażanie

Czas i poziom mocy ustawi się automatycznie w zależności od wagi i typu produktu. W ten sposób możesz wygodnie rozmrozić i gotować posiłki.

Tryb łączony grill i mikrofala

Mistrzowskie danie w kilka minut? Używając funkcji grilla będziesz mógł przyrządzić potrawę miękką w środku z chrupiącą skórką na zewnątrz.

Kuchenki mikrofalowe

3 Produkty

Kuchenki mikrofalowe

3 Produkty

Porównaj produkty i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twoich potrzeb.

Nazwa produktu / Kod handlowy

Rodzaj kuchenki mikrofalowej

Pojemność (l)

Rodzaj sterowania

Kolor

Maksymalna moc mikrofal (W)

Nazwa produktu / Kod handlowy

HOR45C5FT

Rodzaj kuchenki mikrofalowej

Kuchenka mikrofalowa Combi

Maksymalna moc mikrofal (W)

900

Nazwa produktu / Kod handlowy

HOR38G5FT

Rodzaj kuchenki mikrofalowej

Kuchenka mikrofalowa z grillem

Maksymalna moc mikrofal (W)

900

Nazwa produktu / Kod handlowy

HWO45NB4T0B1

Rodzaj kuchenki mikrofalowej

Kuchenka mikrofalowa Combi

Maksymalna moc mikrofal (W)

900

Technologia, która wspiera Cię na co dzień

Skorzystaj z dedykowanej aplikacji hOn, aby kontrolować i zdalnie zarządzać urządzeniami w swojej kuchni. To Twój osobisty asystent, który będzie Ci towarzyszył w gotowaniu w mądry i spersonalizowany sposób.

Zdalne sterowanie

Zmieniaj ustawienia urządzeń leżąc wygodnie na kanapie! Możesz korzystać z telefonu jako pilota do śledzenia i kontrolowania cyklu gotowania.

Ponad 350 przepisów

Przygotowanie pysznego dania nigdy nie było tak proste. Wybierz przepis, przygotuj składniki i podążaj za wskazówkami na ekranie.

Termosonda

Kontroluj temperaturę dzięki termosondzie połączonej z aplikacją. Otrzymasz powiadomienie od razu, gdy potrawa będzie gotowa.

Ważna informacja dla Beneficjentów Programu Edukacja!

Biuro Mechanizmów Finansowych zaktualizowało Podręcznik komunikacji i identyfikacji wizualnej – Funduszy norweskich i EOG 2014-2021.

Zmiany dotyczą:

 • tworzenia logotypów dla programów i projektów (modyfikacja zapisu na str. 22, nowe strony nr 25, 26, 62 i 63),
 • dodania nowego tekstu do tablic pamiątkowych (zmiana na stronie 76).

Podręcznik zawiera wytyczne dotyczące komunikacji, mediów społecznościowych, stron internetowych, wydarzeń itd. oraz określa wymagania techniczne dotyczące m. in. stosowania logotypów oraz identyfikacji wizualnej Funduszy norweskich i EOG.

Więcej o zmianach wraz z aktualną (w języku angielskim) wersją podręcznika znajdą Państwo w sekcji: Dokumenty programowe

Podręcznik komunikacji Haier Htaf15

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik komunikacji Haier Htaf15

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik komunikacji Haier Htaf15