Księga danych technicznych Frigidaire Fgb24t3ebb

Księga danych technicznych Frigidaire Fgb24t3ebb zawiera wszystkie informacje potrzebne do zintegrowania i użytkowania lodówki Frigidaire Fgb24t3ebb. Zawiera szczegółowe informacje dotyczące instalacji, konserwacji, kodów błędów i innych kwestii związanych z lodówką. Książka zawiera również wskazówki dotyczące bezpiecznego i skutecznego użytkowania lodówki, aby jak najlepiej wykorzystać jej funkcje i zapewnić długą żywotność. Książka jest ważnym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą zapewnić bezpieczne i skuteczne użytkowanie lodówki Frigidaire Fgb24t3ebb.

Ostatnia aktualizacja: Księga danych technicznych Frigidaire Fgb24t3ebb

Magazyn Auto Motor i Sport

Wypowiedź eksperta naszego serwisu na temat raportów z historią pojazdów sprowadzanych z USA została przytoczona w artykule „Drogi interes”
Artykuł przedstawia zagadnienie handlu autami sprowadzanymi z USA i historie potwierdzające nieuczciwość pośredników oferujących pojazdy po powodziach, poważnych stłuczkach i wypadkach, które na rynku amerykańskim zostały przeznaczone do kasacji.

TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 4

Zostaliśmy przedstawieni jako rzetelna i wiarygodna firma zajmująca się profesjonalnym badaniem historii pojazdów na podstawie numeru VIN.
Nasz ekspert pomógł ustalić reporterowi faktyczny przebieg samochodu marki Mercedes oferowanego w ogłoszeniu jako „samochód w stanie idealnym, z przebiegiem 220 tys. km”. Na podstawie przeprowadzonej przez nas analizy okazało się, że pojazd na liczniku ma ponad 520 tysięcy przejechanych kilometrów.

TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 5

Ekipa programu pomogła ustalić zakrojone na dużą skalę fałszerstwa komisu zlokalizowanego pod Kielcami, w którym natrafiono na wiele samochodów dostawczych z mocno kręconymi licznikami.
W reportażu, który został wyemitowany w odcinku programu „Turbo Kamera” pracownicy naszego serwisu pomogli reporterowi sprawdzić kilka samochodów po numerach VIN. Okazało się, że właściciel komisu oferował samochody, których przebieg bardzo różnił się od stanu faktycznego. pl/theme/ab/img/media/turbo-kamera_17x07. webp? 1675864106" alt="TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 7"/>

TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 7

Ekspert naszego serwisu pomógł udowodnić reporterowi, że faktyczny przebieg dwóch samochodów oferowanych w ogłoszeniach internetowych o wiele odbiega od stanu deklarowanego przez sprzedawców.
Raporty VIN wykonane przez naszą firmę potwierdziły fałszerstwo firmy sprzedającej Forda Galaxy z 2005 roku oraz nieuczciwość podkrakowskiego sprzedawcy oferującego dostawczego Peugeota Partner. pl/theme/ab/img/media/turbo-kamera_17x10. webp? 1675864106" alt="TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 10"/>

TVN TURBO - TURBO KAMERA - Sezon 17 odcinek 10

Do redakcji programu trafiły prośby o interwencję od osoby, która natrafiła w ogłoszeniu na podejrzany samochód Jeep Wrangler sprowadzony z USA (oferowany przez znaną firmę prowadzoną przez osoby deklarujące, że są pasjonatami tej marki). Na podstawie przygotowanej przez naszą firmę analizy numeru VIN okazało się, że samochód oferowany jako „pojazd w stanie idealnym” otrzymał w USA najniższą klasę prawną (odpowiednik polskiego złomu). pl/theme/ab/img/media/bloomberg-businessweek-polska-sml. webp? 1675864106" alt="Magazyn Bloomberg Businessweek Polska"/>

Magazyn Bloomberg Businessweek Polska

Artykuł dotyczy technik stosowanych przez nieuczciwych sprzedawców aut oraz sposobów walki z nimi.
Autor przestawia krótką historię firmy VIN–Info oraz świadczone przez nas usługi. Wskazuje, że mogą one stać się bardzo cennym źródłem danych i pomóc odrzucić w przedbiegach ogłoszenia, które są niezgodne z faktycznym stanem auta. pl/theme/ab/img/media/gazeta-podatkowa-sml. webp? 1675864106" alt="Czasopismo Gazeta Podatkowa"/>

Czasopismo Gazeta Podatkowa

Artykuł, krok po kroku, przestawia działania, które powinien podjąć każdy kupujący, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji i nie dać się oszukać sprzedawcy oferującemu używane auto. Autor wskazuje serwis Autobaza. pl jako miejsce, gdzie czytelnicy mogą, na podstawie numeru VIN pojazdu, szybko ustalić, czy auto pochodzi z legalnego źródła. webp? 1675864106" alt="Serwis moto. gadu-gadu. pl"/>

Serwis moto. pl

Wyniki badań przeprowadzanych przez Autobaza. pl wykorzystane zostały w serwisie motoryzacyjnym moto. pl. Dotyczyły one pojazdów amerykańskich sprowadzanych na polski rynek. Analiza historii i sprawdzenie pojazdów po unikalnych numerach VIN w amerykańskiej bazie CARFAX, pozwoliły udowodnić, że stan samochodów trafiających do Polski zza oceanu. Aż 70% sprawdzonych przez naszych ekspertów pojazdów sprowadzanych z USA i Kanady było bardzo poważnie uszkodzonych w wypadkach i stłuczkach drogowych lub w ogóle zostały uznane na rodzimym rynku za samochody przeznaczone do kasacji. pl/theme/ab/img/media/policja-zwalczanie-przestepczosci-samochodowej-sml. webp? 1675864106" alt="Policyjne warsztaty Zwalczanie przestępczości samochodowej"/>

Policyjne warsztaty Zwalczanie przestępczości samochodowej

Przedstawiciele naszego serwisu wzięli udział w warsztatach „Zwalczanie przestępczości samochodowej” zorganizowanych w Szkole Policji w Pile. Przedstawiliśmy, w jaki sposób dane z naszych szczegółowych raportów przygotowywanych po rozkodowaniu numeru VIN, mogą zostać wykorzystane do wykrywania przestępczości gospodarczej

Magazyn Komputer Świat

Serwis AutoBaza. pl pojawił się w jednym z najbardziej znanych magazynów komputerowych, gdzie zamieszczono pozytywną recenzję naszej darmowej aplikacji AutoSkaner, która doskonale sprawdzi się podczas zakupu używanego auta.
W artykule "Ze smartfonem po auto" prezentowany jest program pozwalający sprawdzić informacje o aucie za pomocą kodu AZTEC, który można szybko zeskanować z dowodu rejestracyjnego.


Czym jest program Fakt?

Program Fakt służy do prowadzenia kompleksowej obsługi rachunkowej firmy. Obsługa programu jest czytelna a proces instalacji zautomatyzowany. Dlatego można go zainstalować i nauczyć się obsługiwać samodzielnie - bez pomocy informatyka/wdrożeniowca. Również późniejsza pomoc techniczna odbywa się zdalnie. Czas kwarantanny nie jest dla naszych użytkowników żadną przeszkodą.

Możliwości programu:

 • Wystawianie faktur VAT i paragonów
 • Obsługa drukarek fiskalnych i czytników kodów paskowycha
 • Drukowanie rejestrów zakupu i sprzedaży oraz deklaracji VAT-7
 • Ewidencja stanów magazynowych metodą FIFO
 • Drukowanie poleceń przelewu oraz eksport przelewów do systemów homebanking większości banków
 • Naliczanie amortyzacji środków trwałych
 • Naliczanie płac pracowników, drukowanie list płac, kart przychodów, deklaracji PIT-4, PIT-8A, PIT-8B, PIT-11, PIT-40
 • Naliczanie składek ZUS dla pracowników i automatyczne przenoszenie ich do Programu Płatnika ZUS
 • Przygotowywanie wydruków kadrowych (umowy o pracę, zaświadczenia o zarobkach itd. )
 • Prowadzenie Książki Przychodów i Rozchodów; automatyczne przenoszenie do Księgi danych o zakupach, sprzedaży, płacach i amortyzacji
 • Sporządzanie zestawienia ryczałtu oraz deklaracji PIT-27 i PIT-28
 • Wprowadzanie danych dla 300 niezależnych podmiotów (ważne dla biur rachunkowych)
 • Prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu dla wielu pojazdów
 • Praca w sieci oraz łączenie danych wpisanych na kilku komputerach
 • Obliczanie dochodu właścicieli oraz drukowanie deklaracji PIT-5

Podstawowe funkcje programu:

 • DOKUMENTY MAGAZYNOWE
 • KONTRAHENCI
 • KSIĘGA (FK)
 • KSIĘGA (PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW)
 • PRACOWNICY
 • SPRZEDAŻ
 • ŚRODKI TRWAŁE
 • TOWARY I USŁUGI
 • WŁAŚCICIELE
 • ZAKUPY
 • W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do odwiedzenia naszego biura, którego dane kontaktowe znajdą Państwo w zakładce "Kontakt".

  Cykl życia budynku – zarówno jego budowa czy eksploatacja, jak i etap rozbiórki – związane są z koniecznością gromadzenia, aktualizowania i przechowywania obszernej dokumentacji. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że odręczne wpisywanie stosownych informacji do papierowego zeszytu jest anachronizmem, z którym stopniowo chcemy się żegnać. Nowoczesne oprogramowanie dla budownictwa proponuje rozwiązania mogące pełnić funkcje zdigitalizowanego dziennika budowy, elektronicznej książki obiektu budowlanego lub cyfrowego dziennika rozbiórki – z korzyścią dla wszystkich interesariuszy.


  Czym jest książka obiektu budowlanego?

  Ten oficjalny dokument opisuje historię eksploatacji nieruchomości, włączając w to informacje na temat kontroli jej stanu technicznego, przeglądów, remontów i innych zmian zachodzących przez cały okres użytkowania. Książka obiektu budowlanego (w skrócie: KOB) powinna zawierać wszelkie zdarzenia i działania, jakie były związane z korzystaniem z budynku, i być skrupulatnie uzupełniana przez cały okres istnienia nieruchomości.

  Obowiązek założenia, prowadzenia według określonych zasad i przechowywania KOB definiują przepisy prawa:

  • art. 64 prawa budowlanego1,
  • rozporządzenie w sprawie książki obiektu budowlanego2.

  Jak wygląda i gdzie kupić książkę obiektu budowlanego?

  Zgodnie ze szczegółami rozporządzenia Ministra Infrastruktury książka powinna mieć format A4, być trwale wykonana i mieć ponumerowane strony, tak by niemożliwe było ich usunięcie lub wymiana. Jej szczegółowy wzór określa stosowny załącznik. Integralną część KOB stanowią protokoły, oceny i ekspertyzy stanu technicznego, decyzje dotyczące obiektu, świadectwo charakterystyki energetycznej, dokumentacja budowy i powykonawcza, instrukcje obsługi i eksploatacji budynku, instalacji oraz urządzeń itp. Dokumenty te – w przypadku kontroli – należy okazać inspektorom nadzoru budowlanego.

  Nie ma prawnego obowiązku wykorzystywania do jej prowadzenia jakichś szczególnych druków – wystarczy porządny zeszyt z odpowiednimi rubrykami. W praktyce używa się jednak gotowych książek obiektu budowlanego, które za kwotę rzędu 20 zł można nabyć w większości księgarni dystrybuujących druki akcydensowe.

  Ile kosztuje prowadzenie książki obiektu budowlanego?

  Powierzając wyspecjalizowanym firmom opiekę nad KOB, należy liczyć się z kosztami rzędu około 100 zł (za samo jej założenie) lub około 500 zł (za prowadzenie). Oczywiście podane kwoty są orientacyjne – najczęściej cena wymaga indywidualnych szacunków i zależy chociażby od powierzchni obiektu. Zadania związane z uzupełnianiem książki obiektu budowlanego najczęściej jednak wchodzą w szeroki zakres obowiązków zarządcy nieruchomości i nie są rozpatrywane jako oddzielny koszt. Oczywiście formalnie nic nie stoi też na przeszkodzie, by prowadzeniem książki zajął się sam właściciel budynku.

  Jak prowadzić książkę obiektu budowlanego?

  KOB stanowi naturalną kontynuację dziennika budowy, dlatego należy ją założyć od samego początku, tj. w momencie rozpoczęcia użytkowania budynku, i prowadzić aż do rozbiórki. Czy obowiązek prowadzenia książki obiektu budowlanego dotyczy wszystkich obiektów? Istnieje kilka wyjątków – wyłączone są z niego domy jednorodzinne, zabudowa zagrodowa, letniskowa, obiekty niewymagające pozwolenia na budowę oraz obiekty, dla których zapisy prawa przewidują inne rodzaje ksiąg ich użytkowania, np. drogi czy mosty.

  Wszelkich zapisów w książce obiektu budowlanego trzeba dokonywać przede wszystkim w sposób systematyczny i skrupulatny. Kiedy dokument zostanie w całości wypełniony, należy założyć jego kolejny tom, odnotowując na stronie tytułowej numer woluminu i datę jego założenia. KOB powinna być przechowywana przez właściciela, zarządcę lub użytkownika budynku w miejscu bezpiecznym, ale i łatwo dostępnym. Chodzi o to, by prawidłowość jej prowadzenia dogodnie mogły kontrolować organy nadzoru budowlanego.

  Jak powinny wyglądać wpisy do książki obiektu budowlanego?

  Istotne jest, by adnotacje w dokumentacji obiektu były dokonywane chronologicznie i zawsze w dniu wystąpienia okoliczności, których dotyczą. Każdy wpis powinien zawierać dane identyfikujące związany z nim dokument i wystawiającą go osobę oraz określać objęte nim ustalenia. Osoba uzupełniająca KOB powinna posługiwać się jednoznacznym i zwięzłym językiem, umożliwiającym precyzyjne przekazanie informacji. Nie bez znaczenia jest również kwestia czytelności pisma – jedynie starannie uzupełnione tabele umożliwią wszystkim interesariuszom korzystanie z książki obiektu budowlanego.

  Co w przypadku, gdy właścicielom lub zarządcom prowadzącym KOB zdarzy się popełnić omyłkę? Sprostowania błędów we wpisach dokonuje się przez skreślenie wyrazów pojedynczą linią i opatrzenie zmiany datą oraz podpisem dokonującej jej osoby. Ważne, aby błędów nie zamalowywać, nie wydrapywać ani nie zaklejać.

  Co zawiera książka obiektu budowlanego?

  Szczegółowy spis zawartości dokumentu zawiera załącznik do rozporządzenia w sprawie książki obiektu budowlanego. W formie przejrzystej tabeli zostały w nim rozpisane 74 strony podzielone na 13 części:

 • dane osoby upoważnionej do dokonania wpisu (s. 2);
 • dane identyfikujące obiekt (s. 3);
 • spis załączonej dokumentacji (s. 4 i 5);
 • dane techniczne obiektu (s. 6);
 • plan sytuacyjny budynku (s. 7);
 • rejestr protokołów okresowych kontroli stanu technicznego (od s. 8 do 21);
 • lista protokołów okresowych kontroli stanu technicznego oraz przydatności do użytkowania obiektu (od s. 22 do 29);
 • zestawienie opracowań technicznych związanych z budynkiem (od s. 30 do 32);
 • dane, które dotyczą opracowania technicznego (od s. 34 do 44);
 • wyszczególnienie protokołów dotyczących odbioru robót remontowych w obiekcie (od s. 45 do 60);
 • dane, które dotyczą dokumentacji technicznej (od s. 61 do 70);
 • spis protokołów awarii i katastrof obiektu (od s. 71 do 73);
 • lista pozwoleń na zmianę sposobu użytkowania obiektu (s. 74).
 • Kto dokonuje wpisów do książki obiektu budowlanego?

  Stosownych uzupełnień w KOB może dokonywać właściciel lub zarządca obiektu albo osoba przez nich upoważniona. Kopia takiego upoważnienia musi zostać dołączona do dokumentacji obiektu. W obecnym stanie prawnym brak jest uregulowań dotyczących formalnych wymagań czy uprawnień delegowanej do tych zadań osoby. Jej dane (imię i nazwisko) powinny się znaleźć w tabeli na s. 2 wraz z chronologicznym określeniem przedziałów czasowych, w których pełniła swoją funkcję. W tym miejscu należy również rzetelnie odnotowywać każdą zmianę uprawnień. Kto nie dokonuje wpisów do książki obiektu budowlanego? Nie jest to miejsce na adnotacje przedstawicieli organów administracji architektoniczno-budowlanej ani nadzoru budowlanego (np. straży pożarnej, inspekcji sanitarnej, środowiska czy pracy).

  Zgubienie lub zniszczenie książki obiektu budowlanego

  Niewypełnienie obowiązku prowadzenia KOB jest złamaniem prawa budowlanego i – zgodnie z art. 61 ustawy – podlega karze grzywny do 5000 zł, a niekiedy skutkuje wręcz utratą licencji. Wobec tak rygorystycznych zapisów, co zrobić, gdy zdarzy się zniszczyć lub zagubić książkę obiektu budowlanego? Prawo nie przewiduje takich sytuacji, choć życiowo są one niestety bardzo prawdopodobne. By nie narażać się na zbędny stres i konsekwencje finansowe, warto zawczasu zatroszczyć się zatem o wykonywanie na bieżąco kopii dokumentacji, np. w formie skanów przechowywanych na bezpiecznym nośniku danych lub w aplikacji dostępnej on- i offline. com/wp-content/uploads/2021/04/PlanRadar-przeglady-techniczne-ksiazka-obiektu-budowlanego. jpg" alt="PlanRadar może ułatwić prowadzenie przeglądów technicznych i inspekcji w ramach prowdzenia książki obiektu budowlanego" width="100%" height="auto"/>

  Elektroniczna książka obiektu budowlanego

  Przyszłość KOB – wyczekiwana przez właścicieli i zarządców, a także inspektorów nadzoru budowlanego – to nowoczesne oprogramowanie, dzięki któremu zarówno generowanie czy archiwizowanie, jak i kontrola dokumentacji będą łatwiejsze, bardziej bezpieczne i efektywne. Do takich właśnie cyfrowych rozwiązań należy PlanRadar, którego elastyczne funkcjonalności umożliwiają opracowanie książki obiektu budowlanego na bazie dostępnych szablonów. To także narzędzie, które jednocześnie pomoże w przeprowadzaniu przeglądów i inspekcji technicznych nieruchomości. Prosto, szybko, wydajnie.

  Kliknij przycisk poniżej, by darmowo przetestować aplikację, lub skontaktuj się z nami – z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

  1. Dz. U. 2020. 1333 t. j. – Ustawa z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane.
  2. 03. 120. 1134 – Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie książki obiektu budowlanego.

  Księga danych technicznych Frigidaire Fgb24t3ebb

  Bezpośredni link do pobrania Księga danych technicznych Frigidaire Fgb24t3ebb

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Księga danych technicznych Frigidaire Fgb24t3ebb