Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Haier Ab42nacaba

Instalacja, pielęgnacja i użytkowanie modelu Haier AB42NACABAA jest łatwe i wygodne. Przed rozpoczęciem instalacji należy zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia i zastosować się do wszystkich wskazówek producenta. Przed rozpoczęciem instalacji należy upewnić się, że urządzenie jest odpowiednio chronione przed uszkodzeniem i działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Po zainstalowaniu urządzenia należy dokładnie przeczytać instrukcję użytkowania i wdrożyć wszystkie wytyczne dotyczące użytkowania, aby zapewnić jego wydajność i bezpieczeństwo. Prawidłowa pielęgnacja urządzenia zapewni dłuższą żywotność, wydajność i bezpieczeństwo.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Haier Ab42nacaba

Beko WMB91442LW

Electrolux EWF1476GDW

Dlaczego Beko WMB91442LW jest lepszy od Electrolux EWF1476GDW?

 • 2 więcej trybów prania?
  16vs14
 • Ma funkcję Aqua Stop?
 • 2kg większa pojemność wagowa?
  9kgvs7kg
 • 4dB niższy poziom hałasu podczas prania?
  52dBvs56dB
 • 4hrs dłuższy maksymalny czas opóźnienia startu?
  24hrsvs20hrs
 • Pozwala na integrację z szafką?

Dlaczego Electrolux EWF1476GDW jest lepszy od Beko WMB91442LW?

 • Ma czujnik masy ładunku?
 • 75kWh niższe zużycie mocy na rok?
  167kWhvs242kWh
 • 4361l niższe roczne zużycie wody?
  8399lvs12760l
 • Ma opcję pauzy?
 • 98mm cieńszy?
  522mmvs620mm
 • Ma opcję pary?
 • Ma sygnał zakończenia prania?

Informacje ogólne

Urządzenie posiada certyfikację Energy Star lub klasyfikację energetyczną EU A++ lub A+++. Oznacza to że urządzenie zużywa o około 20-30% mniej energii niż jest wymagane przez lokalne standardy wymogów wydajności energetycznej.

Podłączenie do ciepłej wody pozwala na korzystanie z centralnej ciepłej wody urzytkowej. Przyśpiesza to czas prania, gdyż pralka nie musi korzystać z wewnętrznej grzałki oraz może okazać się oszczędne gdy posiada się oszczędny i wydajny podgrzewacz wody.

Im więcej mocy na rok zużywa urządzenie, tym jest mniej energooszczędne, powodując wzrost kosztów z upływem czasu.

Silnik z bezpośrednim napędem nie ma rolek ani paska. Oznacza to mniejsze utraty energi z powodu tarcia oraz mniejsza podatność na zepsucia, generalnie taego typu pralki cechują się dłuższą trwałością. Pracują ciszej i generują mniej drgań.

Wysokość reprezentuje pionowy wymiar produktu.

Pralki które zużywają mniej wody są lepsze dla środowiska oraz pomagają zaoszczędzić na rachunkach.

Pralki z funkcją Aqua Stop posiadają specjalny mechanizm, który odcina dopływ wody do bębna w wypadku usterki na rurze wlotowej.

Grubość (lub głębokość) produktu.

waga

Nieznana. Pomóż nam, sugerując wartość. (Electrolux EWF1476GDW)

Uważamy, że mniejsza waga jest lepsza, ponieważ lżejsze urządzenia są wygodniejsze do przenoszenia. Niższa waga jest również zaletą dla urządzeń gospodarstwa domowego, ponieważ ułatwia transport.

Wygląd

Tego typu urządzenia pozwalają zaoszędzić na przestrzeni gdyż pozwalają na ustawienie suszarki bezpośrednio na pralce.

Pralki ładowane od przodu są wygodne, gdyż pozwalają na wykorzystanie przestrzeni nad nimi aby ustawić tam suszarkę. Generalnie pralki ładowane od przodu zużywają mniej energii, mniej wody jako że nie muszą nepełnić całego bębna woda, oraz uzyskują wysze prędkości wirowania pozwalając na korzystanie z niższej temperatury wody.

Pralki z przezroczystymi drzwiczkami pozwalają monitorować jakie ubrania się znajdują wewnątrz pralki.

Drzwiczki które otwierzają się szerzej ułatwiają ładowanie i rozładowywanie.

Można dostosować wysokość urządzenia, oznacza to że w przypadku nierównej podłogi można je wypoziomować.

Pralki ładowane od góry są wygodne, gdyż nie ma konieczności schylania się podczas ładowania. Generalnie wykazują mniej problemów ze zbierającą się pleśnią oraz przeciętnie mają krótszy czas trwania cyklu prania. Zazwyczaj kosztują mniej oraz zajmują mniej miejsca.

Urządzenie posiada elektroniczny wyświetlacz do prezentacji informacji użytkownikowi.

Wewnętrzne oświetlenie pomaga zobaczyć wnętrze maszyny.

Odwracalne drzwiczki są ułatwieniem gdy pralka stoji w rogu, pozwalając na bardziej komfortowy dostęp do ładowania. Oznacza to również że w razie potrzeby drzwi można łatwo wymienić.

Właściwości pralki

Pralki z czujnikiem masy ładunku mogą dostosować ustawienia pod ilość prania załadowanego do bębna. Dzięki temu nie trzeba się martwić o marnowanie wody, gdyż przy mniejszym ładunku, pralka zużyje mniej wody.

Z szerszym zasobem trybów prania można lepiej dobrać odpowiedni tryb pod konkretne pranie, pozwalając na bardziej ekonomiczną pracę urządzenia.

Szybsza prędkość wirowania oznacza lepsze wyniki prania przy niższej temperaturze. Korzystanie z szybkiego wirowania wytrąca wodę z ubrań, przez co są niemal suche na koncu prania. Generalnie pralki oferujące wirowanie z prędkością 1000 rpm lub więcej są bardzo dobre. com/pl/beko-wmb91442lw-vs-electrolux-ewf1476gdw/drum-volume">pojemność bębna

Większa obiętość bębna pozwala na pranie większych rzeczy, takich jak pościel lub zrobić jedno duże pranie za jednym zamachem.

Z opcją opóźnionego startu można ustawić start urządzenia na późniejszą godzinę. Możesz również zaprogramować urządzenie do prania w nocy, jeśli prąd jest tańszy poza godzinami szczytu.

Większa pojemność wagowa jest przydatna gdy chcemy uprać coś cięższego jak zasłony. Przeciętna pralka domowa może trzymać około 6 kg, więc korzystanie ze znacznie większej pralki może być nieekonomiczne podczas prania połowy ładunku.

Podczas wirowania pralki potrafią generować dużo dźwięku. Z mniejszą ilością hałasu pralka nie będzie Cię rozpraszać i nie będziesz ograniczony do korzystania z niej tylko o określonych porach.

Pozwala to na zatrzymanie prania aby dorzucić coś o czym się wcześniej zapomniało lub wyjąć coś co okazało się nagle potrzebne.

Pralka z niższym poziomem hałasu będzie mniej przeszkadzała, pozwoli na uruchamianie prania podczas nocy lub w trakcie czytania książki.

Funkcje

Wszelkie problemy z pralką mogą zostać wcześnie zdiagnozowane za pomocą smartfona. Pralka nada sygnał opisujący zaistniałą usterkę oraz jak ją usunąć bez potrzeby kontaktowania się telefonicznie z serwisem.

Szufladka na proszek do prania jest czyszczona automatycznie aby uniknąć gromadzenia się starego proszku.

Pralka poinformuje sygnałem dźwiękowym gdy zakończy pranie.

Blokada rodzicielska to funkcja, która pozwala dorosłym ograniczyć dostęp dzieci do urządzenia.

Jest kompatybilny z asystentem głosowym Alexa firmy Amazon, dzięki czemu można używać poleceń głosowych do sterowania urządzeniem z innych urządzeń kompatybilnych z Alexa.

Jest kompatybilny z Asystentem Google, dzięki czemu można używać komend głosowych do sterowania urządzeniem z innych urządzeń, które również są kompatybilne z Asystentem Google.

Pralka posiada cykle, które możesz dostosować do swoich specyficznych potrzeb.

Posiada zbiornik, który można napełnić detergentem. Pralka automatycznie dozuje detergent do każdego prania, więc nie musisz dodawać go ręcznie za każdym razem.

Ta technologia pozwala użytkownikom używać ich smartfonów jako pilota dla urządzenia.

This page is currently only available in English.

Rozszerzona gwarancja

Sprawdź, jak możesz wydłużyć okres gwarancji dla Twojego urządzenia.

Stały Koszt Naprawy

Szybka i niezawodna naprawa. Z naszą usługą Stały Koszt Naprawy masz pewność, że Twoje urządzenia zostaną naprawione profesjonalnie i skutecznie, z użyciem oryginalnych części zamiennych. Koszt nie przyniesie żadnych niespodzianek.

Dowiedz się więcej

Dlaczego naprawa urządzenia powinna zostać wykonana przez eksperta Electrolux?

Doskonale wiemy, jak zbudowane jest Twoje urządzenie i dlatego najlepiej potrafimy je serwisować. To nasze zobowiązanie. Dysponujemy na terenie całego kraju zespołem specjalistów serwisowych przeszkolonych z dbałością o wyjątkowo wysokie standardy, aby gwarantować profesjonalną obsługę. Twoje urządzenia pomagają Ci w domu, a my zawsze robimy wszystko, aby można było na nich polegać.

Czy wiesz, że niektóre, drobne problemy z urządzeniem możesz rozwiązać bez zamawiania wizyty serwisowej? Spróbuj wyszukać rozwiązanie.

Tryb SMART: Nie
Węże zasilające i spustowe w pakiecie: Tak
Marki: Electrolux
Wyświetlacz: Inteligentny, w pełni automatyczny system dozowania płynów zapewniający doskonałe rezultaty zmywania: Pralka parowa: Opóźniony start: Wskaźnik czasu pozostałego:

Ładowanie pralki/suszarki

Ładowanie pralki/suszarki
Pokazuje, czy pralka/suszarka jest ładowana od góry czy od przodu. Każde z tych rozwiązań ma ograniczenia, które dotyczą głównie umiejscowienia pralki/suszarki.

Głębokość pralki

Głębokość pralki

Otwieranie drzwiPojemność bębna

Pojemność bębna
Pojemność pralki jest wyrażana przez maksymalną ilość bawełnianego prania, którą można jednorazowo załadować do pralki. Ilość ta nie powinna być przekraczana.

Max. obr / min

Max. obr / min
Prędkość wirowania ma wpływ na późniejszą wilgotność ubrań. Przy zastosowaniu większej prędkości, pranie jest lepiej wyżymane. Niektóre materiały mogą nie tolerować większej prędkości wirowania, więc zaletą jest, gdy możliwa jest jej regulacja.

Klasa efektywności wirowania

Klasa efektywności wirowania
Według wydajności wirowania stworzono klasy wirowania, reprezentowane przez litery od A do G, gdzie A oznacza najwyższą wydajność wirowania. Wysoka wydajność wirowania oznacza niższe zużycie energii podczas suszenia w suszarce.

Poziom hałasu podczas wirowania

Poziom hałasu podczas wirowania
Poziom hałasu podczas wirowania mierzony jest podczas standardowego cyklu prania 60°C (bawełna)

Klasa energetyczna

Klasa energetyczna
Przyporządkowanie produktu do klasy energetycznej umożliwia szybką informację dotyczącą charakterystyki energetycznej produktu. Klasy oznacza się literami A - G, przy czym A+ oznacza minimalne standardy wydajności energetycznej sprzętu.

Szacowane roczne zużycie energii

Szacowane roczne zużycie energii
Liczone jest przy normalnej eksploatacji przy standardowym cyklu/programie (dzienne zużycie pralki i suszarki 200x, zmywarki 220x). Na rzeczywisty wynik wpływa też obciążenie urządzenia.

Szacowane roczne zużycie wody

Szacowane roczne zużycie wody
Liczone jest przy normalnej eksploatacji przy standardowym cyklu/programie (dzienne zużycie pralki i suszarki 200x, zmywarki 220x).

Liczba programów 1Program dla alergików

Program dla alergików
Program usuwa mikroorganizmy za pomocą fazy prania o temperaturze utrzymywanej powyżej 60 ° C przez kilka minut.
Pomaga w usuwaniu drobnoustrojów, bakterii, mikroorganizmów i cząstek.
Dodatkowa faza płukania zapewnia właściwe usunięcie pozostałości detergentu i pyłków / alergenów.

Pralka parowaInteligentny, w pełni automatyczny system dozowania płynów zapewniający doskonałe rezultaty zmywania

Inteligentny, w pełni automatyczny system dozowania płynów zapewniający doskonałe rezultaty zmywania
Inteligentny, w pełni automatyczny system dozowania płynów zapewniający doskonałe rezultaty zmywania.

Wyświetlacz

Wyświetlacz
Wyświetlacz informuje o ustawienia - np. czas, temperatura, lub inne informacje poprzez wyświetlanie liczb, symboli funkcji lub tekstu.

Opóźniony start

Opóźniony start
Funkcja ta pozwala na opóźnienie rozpoczęcia pracy urządzenia na określony czas. Jest to przydatne w przypadku niższych stawek nocnych za energię elektryczną lub gdy chcemy, by cykl zakończył się tuż przed naszym powrotem do domu. |

Wskaźnik czasu pozostałegoRegulacja zużycia wody

Regulacja zużycia wody
Zazwyczaj pralki regulują zużycie wody przyciskiem pół wsadu, regulacja może też być automatyczna, wtedy pralka dawkuje ilość wody do całkowitego nasiąknięcia załadunku. Regulacja może być też elektroniczna, kontroluje ona ilość wody za pomocą czujnika, j

Ochrona przed wyciekiem

Ochrona przed wyciekiem
Przed wyciekiem wody z naruszeniem węża doprowadzającego lub wadliwych urządzeń chronią nas systemy: Aquastop Aqua, Aqua Control, Alarm, Sejf, Water Stop, i inne. Systemy te wykrywją wycieki wody z węży, przecieki z urządzenia i zatrzymują dopływ wody. Układ może być wykonany tylko z ochrony wewnętrznej, bez konieczności stosowania specjalnych przewodu ochronnego.
Najniższa forma ochrony jest to ochrona przed przepełnieniem.

Węże zasilające i spustowe w pakiecieTryb SMART

Tryb SMART
Funkcja SMART = komunikacja przez smartfon lub tablet

Budowa
Typwolnostojącaod frontu52 cmlewo
Pranie/suszenie7 kgObracać1400 obr/minB79 dBKonsumpcjaA+++170 kWh9099 lProgramy15NieFunkcjeTakautomatycznie określanie wymaganej ilości wodyDalsze parametryWymiarySzerokość produktu60. 0 cmWysokość produktu85. 0 cmGłębokość produktu52. 2 cmWaga produktu70. 4 kgSzerokość opakowania64. 0 cmWysokość opakowania90. 0 cmGłębokość opakowania62. 6 cmWaga produktu w opakowaniu72. 0 kg

Dokumentacja tego produktu

Akcesoria do tego produktu

Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Haier Ab42nacaba

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Haier Ab42nacaba

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja instalacji, pielęgnacji i użytkowania Haier Ab42nacaba