Gwarancja i pomoc techniczna Dell Inspiron Nhpxd

Dell Inspiron Nhpxd jest wyposażony w najnowocześniejszą technologię i gwarancję na wszystkie elementy. Gwarancja obejmuje wsparcie techniczne, darmowe naprawy i wymiany części. Gwarancja obejmuje również darmową pomoc techniczną za pośrednictwem infolinii, wsparcie online i pomoc techniczną w miejscu. Firma Dell udziela dodatkowo rocznej gwarancji na części i usługi, która zapewnia dodatkową ochronę i pokrywa wszystkie koszty naprawy lub wymiany. Wsparcie techniczne firmy Dell jest dostępne dla każdego użytkownika na całym świecie, a w razie potrzeby dostępne są również usługi wymiany produktu, naprawy i wymiany części.

Ostatnia aktualizacja: Gwarancja i pomoc techniczna Dell Inspiron Nhpxd

Gwarancja

natalia33676
Posty: 2
Rejestracja: 29 wrz 2017, 20:24

Gwarancja

Dzien dobry,
W marcu tego roku kupiłam nowego laptopa dzisiaj sprawdzając gwarancje tego laptopa na stronie dell okazało sie że gwarancja CAR jest od kwietnia 2016 do kwietnia 2017 natomiast Onsite Service After Remote Diagnosis od kwietnia 2016 do kwietnia 2017. I moje pytanie jest czy ten laptop mógł być już używany? czy można przedłużyć ta gwarancje nie ponosząc opłat? co mam zrobić??


piotr_solek
Dellmania UltraUser
Posty: 857
Rejestracja: 31 sie 2015, 12:39
Kontaktowanie:

Re: Gwarancja

Postautor: piotr_solek » 29 wrz 2017, 20:57

To chyba pytanie co firmy, którą ci go sprzedała. Jak masz rachunek z datą zakupu?

Upgrade i konserwacja laptopów. Modemy wwan.
Optymalizacja systemów w obrębie OS bez zbędnego zaśmiecania dodatkowymi aplikacjami. Zgadywanie upss tz diagnostyka drobnych usterek.
Nie pracuje dla Dell.

Re: Gwarancja

Postautor: piotr_solek » 30 wrz 2017, 19:17

Wróć do „Forum Dell - Gwarancje”

Kto jest online

Zarejestrowani użytkownicy: Google [Bot]

W związku z licznymi pytaniami, przygotowaliśmy skróconą charakterystykę i warunki gwarancji dla produktów Dell.

Gwarancja DELL Basic OnSite

 • Czas trwania wsparcia: od 1 do 5 lat od daty produkcji urządzenia (w zależności od produktu)
 • Czas reakcji serwisu: od 1 do 2 dni roboczych liczony od momentu zakończenia diagnostyki urządzenia i przyjęcia zgłoszenia serwisowego przez konsultanta DellEMC
 • Zgłoszenia usterek: przyjmowane telefonicznie w godz. 8-17 od poniedziałku do piątku, przy czym zgłoszenia dokonane po godzinie 16-tej traktowane są jako przyjęte dnia następnego

Do wsparcia typu Basic dostępne są dodatkowe usługi (oferowane za dodatkową opłatą) np. :

 • Zachowaj Swój Dysk Twardy (Keep Your Hard Drive)
 • Ubezpieczenie od Przypadkowych Uszkodzeń (Accidental Damage) o Rozszerzone usugi serwisowe baterii (Extended Battery Service)
 • W przypadku gwarancji DELL Basic, większość uszkodzonych podzespołów Klient wymienia samodzielnie (są to tzw. części CRU), proces wygląda następująco:

  1. kurier dostarcza sprawną część
  2. wymiana uszkodzonego podzespołu na sprawny należy do obowiązków Klienta
  3. kurier odbiera uszkodzoną część od Klienta

  Wybrane części mogą być (na życzenie Klienta) bezpłatnie wymienione przez wykwalifikowanego technika, który przyjedzie na miejsce naprawy i dokona wymiany (są to tzw. części FRU).

  Jeśli Klient zażąda wymiany części CRU przez technika Dell, naliczona zostanie opłata za wymianę oraz dojazd technika. Wysokość opłaty telefonicznie podaje konsultant działu Wsparcia Technicznego Dell.

  Przykładowo w ramach gwarnancji DELL Basic przez technika wymieniane są takie podzespoły jak elementy obudowy, radiatory i wymienniki ciepła, ekrany i matryce, płyty główne, procesory. Do samodzielnej wymiany zostały zakwalifikowane m. in. kable i przewody, stacje dokujące, pamięci, moduły zasilania i zasilacze, śruby i głośniki.

  Gwarancja DELL ProSupport

 • Czas reakcji serwisu to następny dzień roboczy (Next Business Day) od momentu zakończenia zdalnej diagnostyki urządzenia i przyjęcia zgłoszenia serwisowego przez konsultanta DellEMC.
 • Naprawy realizowane zdalnie lub na miejscu w siedzibie Klienta (dostępny jest 4-godzinny czas reakcji dla wybranych stacjonarnych komputerów DellEMC)
 • Zgłoszenia usterek: przyjmowane przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku
 • Wsparcie świadczone przez wykwalifikowaną kadrę Konsultantów i Inżynierów Technicznych DellEMC
 • Wsparcie Resolution Managera (RM) w przypadku eskalacji zgłoszenia serwisowego
 • Wsparcie techniczne dla oprogramowania zakupionego z urządzeniem oraz wsparcie rozwiązań innych producentów (best effort)
 • Aktywne monitorowanie sprzętu, automatyczne wykrywanie usterek, zdalne raportowanie oraz tworzenie zgłoszeń serwisowych za pomocą oprogramowania Support Assist
 • Do wsparcia typu ProSupport dostępne są dodatkowe usługi (oferowane za dodatkową opłatą) np. :

 • Ubezpieczenie od Przypadkowych Uszkodzeń (Accidental Damage)
 • Rozszerzone usugi serwisowe baterii (Extended Battery Service)
 • Diagnostyka urządzenia w miejscu instalacji (Onsite Diagnosis)
 • Porównanie gwarancji DELL

  Dodatkowe opcje do gwarancji DELL

  Dodatkowe usługi wsparcia w ramach gwarancji Dell jest płatne opcjonalne. W ramach rozszerzenia można zakupić następujące usługi:

  Zachowaj Swój Dysk Twardy (Keep Your Hard Drive)

  To skuteczna ochrona poufnych danych zapisanych na dysku twardym. W przypadku uszkodzenia dysku, dysk zostaje u Klienta, a w komputerze lub serwerze instalowany jest nowy egzemplarz. Klient otrzymuje na wlaśność uszkodzony dysk twardy. Jest to gwarancja bezpieczeństwa danych wrażliwych, tajnych, zastrzeżonych lub poufnych. Dodatkowo klient ma pełną kontrolę i sam decyduje w jaki sposób może zutylizować dane zapisane na dysku. Minimalizuje się w ten sposób ryzyko wycieku danych i zgodność z przepisami.

  Ubezpieczenie od Przypadkowych Uszkodzeń (Accidental Damage)

  Usługa ta chroni sprzęt Dell przed przypadkowym uszkodzeniem. Według definicji przypadkowe uszkodzenie są to wszelkie nagłe i nieprzewidziane uszkodzenia spowodowane przez czynniki zewnętrzne, które mają wpływ na jego funkcjonowanie w warunkach eksploatacyjnych. Jeżeli dojdzie do przypadkowego uszkodzenia ubezpieczonego sprzętu Dell w okresie obowiązywania ochrony ubezpieczeniowej, sprzęt zostanie naprawiony bądź zastąpiony produktem o takich samych lub podobnych parametrach. Suma ubezpieczenia jest równa wartości sprzętu Del

  Ubezpieczeniem nie są objęte kradzieże i zgubienia sprzętu lub uszkodzenia powstale w skutek pożaru lub klęski żywiolowej. W ramach ubezpieczenia Accidental Damage nie są naprawiane akcesoria i urządzenia peryferyjne dołączone do sprzętu.

  Rozszerzone usugi serwisowe baterii (Extended Battery Service)

  Baterie zamontowane w laptopach Dell standardowo posiadają gwarancję 12 miesięcy. Obecnie klienci mogą zakupić opcjonalną trzyletnią obsługę gwarancyjną baterii. Bateria z taką gwarancją ma charakterystyczną zieloną etykietę (zamiast szarej).

  Diagnostyka urządzenia w miejscu instalacji (Onsite Diagnosis)

  W przypadku problemów ze sprzętem, w wyznaczone miejsce może zostać w ramach usługi wysłany serwisant Dell w celu diagnostyki uszkodzenia.

  Rozszerzenie gwarancji

  W przypadku zainteresowania rozszerzeniem gwarancji Dell Basic lub Dell ProSupport o kolejny okres, rozszerzenia Dell Basic do Dell ProSupport lub zakupu dodatkowego wsparcia np. Keep Your Hard Drive lub Accidental Domage, prosimy o kontakt z naszymi Doradcami. Rozszerzenie jest wyceniane indywidualnie i jego koszt zależy od wielu czynników. Przed kontaktem z naszymi Doradcami prosimy o przygotowanie numeru Service Tag urządzenia.

  Linia telefonicznego wsparcia technicznego dotyczącego problemów ze sprzętem: Podstawowa
  pomoc techniczna dostępna jest w godzinach roboczych: od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00–17:00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. Tel: 22 579 57 00.

  1. Informacje, które należy zebrać przed skontaktowaniem się z Dell:
  • kod „Service Tag” i/lub zgłoszenia,
  • numer faktury i numer seryjny Produktu objętego wsparciem,
  • numer modelu Produktu objętego wsparciem,
  • aktualnie używana wersja systemu operacyjnego,
  • nazwy producentów i modele używanych urządzeń peryferyjnych (np. modemów),
  • opis problemu oraz informacje o wszelkich krokach podjętych do tej pory w celu jego
  rozwiązania.

  2. Kontakt telefoniczny z przedstawicielem pomocy technicznej
  • Usługa jest dostępna pod następującym numerem telefonu
  http://support. aspx/emea/shared/support/dellcare/pl/contact_us_options? c=pl&l=pl&s=gen&~tab=1. Dzwonić należy z miejsca zapewniającego dostęp do Produktu objętego wsparciem, którego dotyczy zgłoszenie, ponieważ w trakcie rozmowy może być konieczne przekazanie pracownikowi pomocy technicznej dodatkowych informacji. Jeśli Klient telefonuje pod ten numer poza standardowymi godzinami pracy (8:00–17:00 z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy), czas oczekiwania może być znacznie dłuższy.
  Może też zaistnieć konieczność ustalenia z pracownikiem pomocy technicznej terminu ponownej rozmowy w standardowych godzinach pracy.
  • Należy podać pracownikowi pomocy technicznej kod „Service Tag” i inne wymagane
  informacje.
  • Pracownik pomocy technicznej sprawdzi, jaki poziom pomocy technicznej został zakupiony oraz jaki jest termin wygaśnięcia subskrypcji usług dotyczących Produktu objętego wsparciem.

  3. Pomoc w rozwiązywaniu problemów przez telefon
  • Konieczne może być podanie informacji o treści i czasie wyświetlenia komunikatów
  o błędach, a także poinformowanie pracownika pomocy technicznej o działaniach, które poprzedziły wyświetlenie danego komunikatu o błędzie oraz o podjętych do tej pory krokach.
  • Należy podać aktualnie używaną wersję systemu operacyjnego.
  • Należy podać nazwy producentów i modele używanych urządzeń peryferyjnych
  (np. modemów).
  • W celu umożliwienia skutecznego zdiagnozowania problemu rozmowę telefoniczną
  z pracownikiem pomocy technicznej podzielono na szereg standardowych etapów.
  • Jeśli Klient nie życzy sobie wstępnego rozwiązywania problemów przez telefon lub nie ma takiej możliwości, konieczne jest rozszerzenie usług wsparcia technicznego (w odniesieniu do danego Produktu objętego wsparciem) do pakietu ProSupport i zakupienie opcjonalnej usługi rozwiązywania problemów w siedzibie Klienta. W przypadku gdy konieczne będzie wykonanie usługi na miejscu, pracownik pomocy technicznej przekaże Klientowi dodatkowe instrukcje.

  Gwarancja i pomoc techniczna Dell Inspiron Nhpxd

  Bezpośredni link do pobrania Gwarancja i pomoc techniczna Dell Inspiron Nhpxd

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Gwarancja i pomoc techniczna Dell Inspiron Nhpxd